برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

برای اپلای در معماری چه کنیم؟

معماری به عنوان اجتماعی­‌ترین هنر بشری با فضای اطراف انسان مرتبط است. حضور فضا، بنا و شهر از گذشته تا به امروز و در آینده، هیچگاه از زندگی انسان­ها غایب نبوده و نخواهد بود. اصول زیبایی شناختی برگرفته از هنر، علم و ریاضیات در طراحی­‌های معمارانه مورد استفاده قرار می­گیرند.

Apply، به درخواستی گفته می‌شود که افراد برای ادامه تحصیل در خارج از کشور به صورت رسمی و با رعایت ضوابط و قوانین دانشگاه مورد نظر انجام می­‌دهند.‌ به فردی که خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه خارج از کشور خود را داشته باشد Applicant گفته می­شود.

مرحله اول : تقویت زبان انگلیسی

در این مرحله شما یا در حال تحصیل هستید یا فارغ التحصیل شده‌­اید. پیش نیاز اصلی شما زبان انگلیسی و یا یادگیری زبان اصلی کشور مقصد است. کسب نمرات بالا در آزمون‌­های تافل(TOEFL)، آیلتس(IELTS) و دریافت مدرک مربوطه از اقدامات اساسی برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر است. البته برای تحصیل در مقاطع بالاتر از لیسانس در کشور آمریکا و برخی از دانشگاه‌­های کانادا به یک آزمون زبان پیشرفته دیگر به نام جی آر ای(GRE) نیز نیاز خواهید داشت. علاوه بر این، نمره‌­ی اکتسابی در آزمون تافل و یا آیلتس نیز بستگی به دانشگاه منتخب شخص دارد.

مرحله دوم: انتخاب گرایش و دانشگاه

در مرحله دوم شما باید همزمان با پیشبرد زبان مورد نظر و دریافت مدارک مربوطه، دانشگاه مورد نظر خود از کشور مورد نظرتان را نیز که با خواسته شما و گرایش مورد علاقه شما همخوانی داشته باشد انتخاب کنید. برای مثال ممکن است به مباحث پایداری، تاریخ معماری، مرمت ابنیه، مدیریت پروژه، طراحی داخلی، طراحی منظر و … علاقه داشته باشید که از طریق اینترنت و دریافت لیست اسامی دانشگاه­ها و مدرسه­های معماری و پایگاه رتبه­‌بندی آن‌ها می­‌توانید اطلاعات کاملتری از دانشگاه مقصد پیدا کنید. دلیل این کار آن است که هر دانشگاه ممکن است برنامه درسی متفاوتی داشته باشد و اساتید هر دانشگاه توانایی متفاوتی در هر گرایش داشته باشند.در پایین میتوانید لیستی از بهترین دانشگاه‌های معماری دنیا را مشاهده کنید:

لیست ده دانشگاه­ برتر دنیا در معماری

 1. Massachusetts Institute of Technology (MIT) / United States
  ۲٫ The Bartlett School of Architecture| UCL (University College London) / United Kingdom
  ۳٫ Delft University of Technology / Netherlands
  ۴٫ ETH Zurich (Swiss Federal Institute of Technology) / Switzerland
  ۵٫ University of California, Berkeley (UCB) / United States
  ۶٫ Harvard University / United States
  ۷٫ Manchester School of Architecture/ United Kingdom
  ۸٫ University of Cambridge / United Kingdom
  ۹٫ Politecnico di Milano / Italy
  ۱۰٫ National University of Singapore (NUS) / Singapore

مرحله سوم :تهیه یک پورتفولیو خوب و مناسب

پورتفولیو کتابچه­‌ای است که معماران طراحی‌­ها و نمونه کارهای کاربردی و مفید خود را در آن به نمایش می‌گذارند. پورتفولیو هم از لحاظ محتوایی و هم از لحاظ گرافیکی باید مطلوب باشد. تمام کارهای باارزش و خلاقانه و تمامی اثرهای خود را باید در آن نشان دهید. در این مرحله شما باید رزومه و سابقه تحصیلی و کاری خود را بنویسید. رزومه شما نمایانگر شخص شما است. پس بهتر است آن را به بهترین گونه جمع‌­آوری کرده و اصول گرافیکی و چارچوب آن را رعایت کنید.

مرحله چهارم: نوشتن SOP) Statement Of Purpose)  یا همان انگیزه نامه

شما در این نامه باید هدف و انگیزه خود را از ادامه تحصیل در دانشگاه منتخب خود بنویسید.

مرحله پنجم: تهیه توصیه نامه از اساتید (Letter of Recommendation)

شما به سه توصیه نامه نیاز دارید.دو توصیه نامه از سمت اساتید مربوط به حوزه معماری و سومین مورد از سمت کارفرمای قبلی‌تان یا جایی که در آن کارهای مرتبط با معماری انجام داده‌ باشید.

مرحله ششم:ترجمه رسمی مدارک تحصیلی
شما باید تمامی مدارک تحصیلی معتبر خود را ترجمه رسمی کنید(مدرک ارایه شده در آموزال به زبان انگلیسی و بدون نیاز به ترجمه) در این مرحله داشتن مدارک تحصیلی معتبر از دانشگاه­های معتبر حائز اهمیت است (مدرک  آموزال توسط وبسایت دانشگاه امیرکبیر قابل صحت سنجی استزیرا در بسیاری موارد در صورت تأیید درخواست اپلای به شما کمک هزینه تحصیلی داده می­شود. فرقی نمی­کند تمایل به تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترا را داشته باشید. مهم داشتن مدارک مورد نیاز از دانشگاه­های معتبر کشور است. در این زمینه گذراندن دوره­‌های تخصصی رشته معماری آموزال به شما کمک شایانی می­کند. این دوره‌­ها علاوه بر مجازی بودن و داشتن فوایدی مانند صرفه­‌جویی در زمان و هزینه، در دسترس بودن و کامل بودن آن، به شما گواهینامه معتبر از دانشگاه صنعتی امیرکبیر ارائه می­‌کند. گواهینامه­‌ای که دارای اعتبار در سراسر دنیا است و امکان ترجمه رسمی به زبان انگلیسی را نیز دارد. مسلماً هرچقدر مدارک تحصیلی شما معتبرتر و بیشتر باشد، امکان تحصیل و دریافت هزینه تحصیلی در دانشگاه­های خارج از کشور نیز بیشتر می­شوند.

مرحله هفتم:تکمیل فرم آنلاین و ثبت درخواست

در انتها شما باید فرم آنلاین را در وبسایت دانشگاه مورد نظرتان تکمیل کنید. اطلاعات درخواستی هر دانشگاه با توجه به سیستم آموزشی هر کشور متفاوت بوده و مدارکی مانند ترجمه مدارک تحصیلی یا آزمون زبان و … نیاز دارد.

 

—————————————-amoozal.com—————————————–

« با گذراندن دوره های مهارتی معماری در سامانه مهارت آموزی آموزال مدرک رسمی دانشگاه امیرکبیر را به زبان انگلیسی دریافت و بدون نگرانی اپلای کنید.»
«برای دیدن دوره های موجود کلیک کنید.»